School

Jak se efektivně učit

15. února 2013 v 12:00 | Sunny
Takže jak se efektivně naučit? Já se školou problémy nemám, asi je to v tom učení. Takže nějaké rady, pokud chcete.
Ádila Jane, Inspiração pro Fim de Semana que está chegando!

Jak se učit do školy účinně

31. prosince 2012 v 12:00 | Sunny

Jak se učit do školy účinně?

Ať už jsi studentkou střední nebo vysoké školy, všude je třeba se učit a dál se vzdělávat. Není to sice zábava, ale co naděláš. Víš ale, jak se učit efektivně, rychleji a zábavněji?

Song nebo story

Vytvoř si vlastní song nebo story jako pomůcku. Takto jednoduše se dají postupně naučit značky chemických prvků (Ó Slečno Sejměte Tedy Podkolenku, Běží Magda Caňonem Srazila Banán Rádiem atd.) nebo slovíčka do cizích jazyků.

Udělej si test

Odpoledne ses drtila, ale teď si svými znalostmi nejsi jistá? Řekni někomu známému, ať ti vytvoří otázky a ty si zkusíš test jako ve škole. Zjistíš taky, zda si látku pamatuješ, co se potřebuješ doučit a co zopakovat.

Udělej někomu přednášku

Většina z nás má velmi dobrou vizuální a zároveň akustickou paměť. Proto je velmi dobré číst si látku nahlas. Ještě lepší je, když látku jakoby někomu vysvětluješ. Máš malého sourozence nebo spolužák nerozumí probíraného učivu? Ideální volba! Ty si učení zopakuješ a spolužák či sourozenec se alespoň přiučí.
Jak se učit do školy účinně?

Opakování do zblbnutí

Z tohohle tě sice bude bolet hlava, ale vážně to zabírá. Popros někoho, aby s tebou udělal slovní test, ve kterém se bude ptát, a ty mu budeš muset rychle odpovídat. Pokud nebudeš něco vědět, tvůj zkoušející ti to poví a pak to s tebou bude opakovat neustále dokola. Uvidíš, že během chvíle budeš perfektně naučená.
Učení do zblbnutí

Další alternativy

Pokud ani tyto rady nepomůžou, můžeš sáhnout po alternativních pomůckách. Typicky známý "nabuditel" je káva, která zvyšuje koncentraci. Existuje i mnoho pilulek (Lecitin, Guarana), které nabudí tvůj organismus několik hodin dopředu. Výhodou je, že nejsou návykové a dají se použít prakticky kdykoli.

Pády♥

19. listopadu 2012 v 12:00 | Sunny
Není tohle sladký??

1.pád- Kdo co? Ty a Já ♥
2.pád-(bez) koho,čeho? Bez hádek !!
3.pád-(ke) komu,čemu? Jen k Tobě♥ !
4.pád-(vidím)koho co? Nás,jak jsem spolu ♥
5.pád-oslovujeme,voláme? Miluji Tě lásko!♥
6.pád-o kom,o čem?O Nás ♥ !!!
7.pád-(s)kým,čím? Navždy s Tebou ♥ !!!!

News from my School

7. září 2012 v 19:48 | Sunny
Tak čau!! Je konec prvních pět školních dnů!! Většina se nás ve třídě viděla poprvé a už je polovina zabouchlá!! xD No tak nevím jestli sem to už psala, ale je nás jen šest holek a sedumnáct kluků!! Mám tady provás mini rozhovor, který se stal v naší třídě xD Je tam jeden kluk a učitelka, takže zakratka pro kluka bude K a pro učitelku U.

-K se přihlásí a U ho vyvolá-
K: Záludná otázka!! -a 5 s. počká-
U: Ano?
K: Máte ráda pizzu?
U: Ano :D
K: A jakou?
U: Nevím, asi ančovičkovou
K: A máte přítele?
U: Ano, ale vrátíme se k učení.

Tak to je všechno xD Jo a ten kluk si už sehnal její email a pořád se jí ptá na její facebook xD Divný co??
A co se stalo vám? Máte taky nějaký podobný krátký příběh?? Pište mi je na email sunnys.amazing.blog@seznam.cz a já dám všechny do článků!! Stačí napsat přezdívku, blog a název příběhu :)


PS: jj taky se mi tam dva kluci celkem líbí xD Ale pššš plz :P
-Sunny

Jak začala škola :D

3. září 2012 v 18:34 | Sunny
Tak už je to tady!! Škola začala!! Ve třídě je nás zatím 23 (možná ještě nějací příjdou), no ale je tam jen sedm holek!! Na pravé straně jsou vžydci dvě spoené lavice, takže pro čtyři lidi. Já sedím v před před poslední lavici xD Takže uprostřed. Uzdi sedí moje nová kámoška Miriam, vedle sedím já, vedle kluk, kterej semnou chodil do školy a vedle něj jeho kámoš z fotbalu. Jo a máme celkem milou uučitelu xD :D A jak ste na tom vy?? Napište mi komentář plz =)

Taháky z Bravíčka xD

2. září 2012 v 12:41 | Sunny
Našla sem na www.bravo.cz super taháky do školy, které radí přímo celebrity!! Kdo si koupil tohle Bravo tak to už zná, ale myslím že hodně z vás (i já xD) to nemají!! Tak proto to sem dávám!!


Bravo ti práskne super místa, na která můžeš schovat svůj tahák!

Good tips od Aloha From Hell (60%)

"Bez taháků bysme školou asi nepropluli," říkají Moo (19, vlevo) a Felix (16) z AFH!

Tahák si napiš slabě tužkou na lavici, pravítko, obal sešitu, židli spolužáka, který sedí před tebou, nebo přímo na papír, na který budeš psát písemku (teda jestli máte mít svůj vlastní).

U předmětů typu matematika, chemie nebo fyzika si můžeš tahák napsat na vysunovací kryt kalkulačky nebo přímo do matematicko-fyzikálních tabulek. Pak to nezapomeň vygumovat!

Better tips od Hayden Panettiere (80%)

Tahák si napiš na počítači (nejlepší u většiny písem je velikost 4). Potom ho vystřihni a nalep na některé z následujících míst:
• pod pásek u hodinek, široký náramek nebo na vnitřní stranu velikého přívěsku na krk
• na vrub dolního okraje trička/mikiny
• dovnitř dlouhého rukávu trička/mikiny
• na pásek u kalhot
• do penálu
• na etiketu flašky nebo obal papírových kapesníčků (mezi ostatními nápisy učitel další text snadno přehlédne)

Best tips od Chrise Browna (99%)

Tahák si přilep izolepou zespoda na lavici, papírek ohni a při písemce už ho jen vyklápěj nebo si ho napiš na papír, který bude mít tvar půlkruhu, připni připínáčkem zespodu na lavici a při písemce už stačí jen otáčet... Sedíš u okna? Tahák můžeš přilepit na nějaké nenápadné místo na okně nebo tužkou napsat přímo na okenní rám! Sedíš u zdi? Pak si tužkou tence napiš tahák rovnou na stěnu! Sedíš u topení? Pak si tahák schovej mezi "mezery" v radiátoru!

Extra tip od Avril Lavigne

Nalep si tahák na silonky pod sukni. V létě si ho můžeš napsat/nalepit rovnou na nohy (kluci pod kraťasy)! 
 

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi