Péče o nehty

Pomoc pro zažloutlé nehty

9. února 2013 v 12:00 | Sunny
Zažloutlé nehty vážně nejsou v módě, to mi věřte :) Raději si přečtěte tento článek.
Tumblr

Výběr správného odlakovače

22. ledna 2013 v 12:00 | Sunny
K rubrice Nehty nepatří jen různé nail artové postupy, ale taky rady, jak o nehty spolehlivě dobře pečovat, aby byly silné a zdravé. I odlakovač k tomu patří. Neudělejte chybu a nezničte si nehty kvůli špatného výběru odlakovače.
Nostalgia.

Potíže s nehty

20. ledna 2013 v 12:00 | Sunny
Zdravé nehty jsou základ všeho, tedy všeho okolo nehtů. Ale ikdyž nechceme, s potížemi se můžeme setkat každým dnem.
GLITZ N' FASHION ♥

Značky nehtové péče

7. ledna 2013 v 12:00 | Sunny
Už tady pár článků o péči o nehty byly a teď je čas říct, jaké značky používat a kde je sehnat. Takže je tady takový článeček. :)
XIXVIIXIXXCIV♥

Co se děje s nehty + Jak správně nehty nalakovat

14. prosince 2012 v 12:00 | Sunny
Co se děje, pokud:
Máte křehké nehty - pravděpodobně Vám chybí vitamín A a také vápník Doplňte jej mléčnými výrobky, sýry a jogurty!

Máte bílé flíčky na nehtech - tyto flíčky většinou značí nedostatek bílkovin, vitamínu C nebo zinku.

Máte velmi zakulacené a zakřivené konce nehtů a nehty "hnědnou" - pokud nekouříte, zamyslete se nad nedostatkem vitaminu B12 - ten je k dostání v každé lékárně.

Pokud máte měkké nehty - znovu je příčinou nedostatek vápníku
Pokud se na Vašich nehtech objevují řezy a praskliny - začněte dodržovat pitný režim - obecně se doporučují alespoň 2 l vody denně! Voda je základem všeho! Na to nezapomínejte!

Třepené nehty

12. prosince 2012 v 12:00 | Sunny
Máte takové ty třepené nehty a nevíte co snimi?? Tak si přečtěte tento článek :))
* Úprava jídelníčku
V případě, že vaše tělo není dostatečně vyživované, odrazí se to v první řadě na kvalitě pleti, vlasů a nehtů. Pro pěkné a zdravé nehty je důležité zabezpečit organismu dostatečný příjem minerálů, a to především zinku, hořčíku a selenu. Rovněž vám pomohou potraviny s vysokým obsahem železa, vápníku, vitaminu D, vitaminů skupiny B a bílkovin.

* Doplňkové preparáty
Jestliže v jídelníčku chybí vitaminy a minerály důležité pro zdravý růst nehtů, lze užívat také doplňkové preparáty, obsahující především zinek, hořčík, selen a vápník, které jsou speciálně určeny pro krásu a zdraví nehtů (a současně i vlasů a pokožky) a které jsou k dostání v každé lékárně. Pro posílení nehtů spousta žen používá také pangamin neboli pivovarské kvasnice, obsahující vitaminy řady B.

* Nůžky, pilník a zpevňovací lak
Na roztřepený nehet neváhejte okamžitě použít nůžky, případně si vezměte na pomoc také skleněný či papírový pilník a nehet jednosměrně zabruste. Zabráníte tak tomu, aby se poškození nehtu rozšiřovalo dále. Nakonec použijte speciální zpevňovací lak na nehty.

* Regenerační krémy a oleje
Abyste nehtům dodali potřebné vitamíny a minerály a zabránili jejich vysušování, snažte se je minimálně dvakrát denně promazávat regeneračními krémy nebo oleji. Navíc se držte pravidla, že svým nehtům po každém umytí rukou dopřejete speciální ochranný krém s obsahem glycerinu.
Více v c.č.
 
 

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi