Líčení

Oční linky a stíny

2. ledna 2013 v 13:30 | Sunny

Oční linky a stíny

115475177915341126_49uaiaad_c_large
Jestli chceš získat tajemný pohled, budeš potřebovat oční linky a vhodné stíny.
Očními linkami obtáhneš a opticky prodloužíš linii víček a očními stíny pohled prozáříš.

Co jsou to oční linky?
Oční linky jsou tekuté líčidlo, které se nanáší tenkým štětečkem s tvrdou nebo měkkou špičkou. Zdůrazní oči jemnější, přesnější a trvanlivější linkou než tužka na oči, ale vyžadují mnohem větší zručnost. Hlavně se ti nesmí klepat ruce :)

Nanášení očních linek, pokud máš...
 • vystupující oči: Použij tmavé stíny na celé víčko a raději se vyhni duhovým odstínům.
 • světlé oči: Bude lepší, když se budeš vyhýbat stínům, které mají barvu tvých očí.
 • zapadlé oči: Na spodní víčko nanes světlý a zářivý stín, na horní víčko pak tmavý a protáhni ho až k vnějšímu okraji oka.
 • malé oči blízko u sebe: Nanes jemnou linku očními linkami od středu víčka a jemně ji rozetři.
 • velké oči: Pokud chceš, aby tvé oči mly mandlový tvar, namaluj linkami tenkou linku od středu očního víčka a na vnější straně je rozšiř.
 • oči daleko od sebe: Linku nakresli od vnotřního koutku do středu víčka a potom je rozetři.

224265256415881048_mp8vkfse_c_large
Co jsou to oční stíny??
Oční stíny prosvětlí tvůj pohled a dodají mu na výrazu díky hře světel a stínů, již rozehrají na víčku. Můžeš vybírat ze tří různých konzistencí:
 1. Práškové: Jsou nejrozšířenější, protože se snadno nanášejí. Dobře taky přilnou k pleti a hezky drží. Jejich oprava je snadná.
 2. Krémové: Snadno se nanášejí, ale také se snadno setřou. Trochu pomůže když je zafixuješ pudrem.
 3. Tekuté: Vypadají podobně jako oční linky. Nanášejí se speciálním aplikátorem a roztírají se štětečkem.

Nanášení očních stínů
 1. Pomocí štětečku rozetři světlé stíny (slonovinové, světle růžové, perleťové atd.) na spodní oblouk obočí.
 2. Teď nanášej tmavší odstín (hnědý, kouřově šedý apod.) postupně k oku a do záhybu očního víčka.
Můj tip
Když stíny naneseš pomocí navlhčené houbičky, budou držet déle.

Moc tmavý make-up? Vylepši ho!

2. ledna 2013 v 11:30 | Sunny

Moc tmavý make-up? Vylepši ho!

Make-up
Tmavý make-up je naprostá pěst na oko, protože to každý všímavý (často i ten méně všímavý) jedinec zaregistruje a tvoje chyba při výběru je vidět na první pohled.

Výběr make-upu je často dost ošemetný. Vybíráme ho buď v drogeriích, kde často bývá špatné, nedostačující nebo hodně umělé a zkreslující světlo, nebo také na internetu, kde obrázek odstínu je dost odlišný od jeho reálné barvy. A proto není divu, když se čas od času stane, že si vybereš špatný odstín. Buď moc světlý, anebo to, co se stává nejčastěji, moc tmavý.

Když použiješ moc tmavý make-up, můžeš při jeho nanášení vytvořit ošklivé přechody u čelisti nebo na krku. Tmavá pleť oproti krku či ostatním částem těla není nic skvělého a nic, co by někdo podstupoval dobrovolně. Tak jako tak, jsou na ulici často dívky, které příliš tmavý make-up nosí. Proč?

Často je to kvůli tomu, že si koupily make-up, který je naprosto úžasný, vyhovuje jim a jediný problém je právě ten odstín. Co tedy dělat, pokud sis takový make-up koupila a nechceš ho pohřbít hluboko do útrob tvého kosmetického šuplíčku nebo rovnou hodit do koše?

Hydratační krém


První možnost, která je docela jednoduchá, je smíchat tvůj tmavší make-up s obyčejným hydratačním krémem, který používáš. Můžeš si na to vyhradit speciální kelímek, kde přísady smíchej, nebo to můžeš udělat až při samotné aplikaci na hřbetě ruky.

Hydratační krém a make-up se přidávají v poměru 1:1, tedy stejné množství hydratačního krému a stejné množství make-upu. Pokud se ale jedná pouze o velice maličký barevný rozdíl a nepotřebuješ make-up tolik zesvětlit, můžeš hydratačního krému použít i méně.

Výhodou této metody je určitě její dostupnost, protože hydratační krém má doma každý, a jednoduchost, zvládne to i slečna, která není zrovna dvakrát šikovná. Velkou nevýhodou je, že make-up ztratí většinu svých krycích schopností (záleží na tom, kolik krému přidáš).

O odstín světleji

Pokud máš doma o odstín tmavší make-up a nechceš přidávat krém, můžeš si koupit druhé balení toho samého make-upu, ale tentokrát o odstín světlejší, než bys potřebovala. Poté můžeš pohodlně (opět buď v kelímku, nebo na hřbetě ruky) oba dva odstíny smíchat a dosáhnout tak potřebné barvy.

Make-up


Výhoda je jak jednoduchost, tak i to, že make-up neztratí své krycí ani jiné bonusové schopnosti a funkce. Nevýhoda je, že musíš kupovat nové balení, které nemusí být často nejlevnější.

Pořádně rozetřít

Jestli máš doma make-up, který se doopravdy liší jen o necelý odstín a přechod není tak viditelný, ale stejně to není úplně ideální, můžeš to zamaskovat důkladným rozetřením, jak na obličejové části, tak i na krku. Pokud make-up pořádně profesionálně rozetřeš, barevný přechod nebude tak viditelný a u méně rozdílných odstínů, bude takřka neznatelný.

Make-up
Nechat ho na později

Nechceš řešit to, že máš doma tmavší make-up? Možná bude prostě stačit nechat si ho na léto. V zimě, pokud nechodíš do solária, pleť přirozeně bledne a samozřejmě i opálení se pomalu vytrácí. Proto ti make-upy, které ti barevně vyhovují v létě, nemusí v zimě sedět.

Často je proto lepší pořídit si make-up, který ti bude barevně sedět, a ten druhý, který se liší, můžeš nechat na léto a třeba na dovolenou, až se opálíš.

Při výběru dej pozor na...

Odstín make-upu se často vybírá hodně těžko. Dřív se uvádělo, že hřbet ruky je ideální a univerzální způsob, jak zjistit, jestli ti odstín vyhovuje. To už ale dávno neplatí, protože spousta dívek a žen má odlišnou barvu pleti. Nejlepší je vyzkoušet si make-up v oblasti čelistí, kde je odstín viditelný nejvíce.

Lak na nehty ve tvaru zadku!!

15. prosince 2012 v 22:01 | Sunny
Na trhu jsou k dostání laky na nehty v různých barvách a provedeních. Poslední novinka v podobě laku v lahvičce, jenž napodobuje ženský zadek, je ale už fakt crazy.
Prdelatý lak na nehty je kosmetický úlet roku
Nová kosmetická firma Bootie Babe z amerického San Francisca se rozhodla, že laky ve tvaru zadku jsou skvělý nápad. Kolekce je v dostání hned v několika desítkách barev a odstínů, které se předhání v praštěných názvech. Na nehty si tak můžeš nanést třeba lak Coolio Azulio, Bubble Butt, Fruity Patootie, Coco Loco či Sushi Tooshie. Celkem nabízí Bottie Babe 24 základních laků po 15 ml, v předprodeji vyjde každý na 12 dolarů. Výrobce slibuje na oficiálním Facebooku i limitované kolekce a speciální odstíny k různým příležitostem. I když nevím, co má zadek společného s lakem, přijde mi nápad tak ulítlý, až se mi popravdě docela líbí!
Prdelatý lak na nehty je kosmetický úlet roku
Některé zadečky laků přichází v opravdu zajímavých odstínech.
Prdelatý lak na nehty je kosmetický úlet roku
Podle prvních zákaznic lak nesmrdí jako levný výrobek a štěteček je velmi praktický.

Make up 0.01

11. prosince 2012 v 17:04 | Sunny
Tak tady mám pro vás velmi zajímavé líčení XD Je to spíš jen do soutěže :D Kdo by stím šel ven že??

1. Mořská víla Ariel

1. Mořská víla Ariel

2. Liška z dob minulých

2. Liška z dob minulých

3. Beruška

3. Beruška

4. Reprodrozd

4. Reprodrozd

5. Šneček

5. Šneček

6. Strach z hmyzu

6. Strach z hmyzu

7. Mrtvá panenka

7. Mrtvá panenka

Hunger games, víla nebo třeba včely v celém článku :D

Líčení 0.01

25. listopadu 2012 v 6:00 | Sunny
Nevíš jak vhodně líčit své oči, tak aby vypadaly dobře? Máš malé nebo naopak moc velké oči? Povislé nebo blízko u sebe? Žádný problém! Poradím ti, jak je líčit tak, aby si dosáhla ideálního tvaru očí a svůdného pohledu, kterému žádný neodolá. Neboj se a uč se!
Správné líčení očí
Máš oči blízko u sebe, malé nebo naopak velké oči? Nevadí, nauč se je líčit a budou vypadat skvěle!
Při správném líčení očí nesmíš zapomínat nejprve na podklad, takže první nanes na oči make-up a přepudruj je. Jedině tak ti budou oční stíny dobře držet a také pěkně vypadat. Máš-li malé nebo unavené oči, dej si do vnitřního koutku oka a pod oči světlý tekutý korektor, který oči rozzáří. Samozřejmě, můžeš ho použít i u jiného typu očí, tím nic nezkazíš, ba naopak!

1. Povislé oči

Oči s povislými víčky vypadají těžce a unaveně. Musíš tedy oko opticky otevřít a zvýraznit. Vyvaruj se ale tmavých stínů přes celé víčko, tím bys docílila akorát toho, že tvá kukadla budou vypadat ještě těžší a unavenější, a to oči opticky zmenší a uzavře. Nepoužívej ani světlý stín, tím bys také zvýraznila jeho tvar. Nanášej ho pouze na kost pod obočím a horní linku řas. Střední odstín barvy rozetři směrem nahoru přes celou povislou oblast. Dále nanes tmavý stín na vnější řasovou linku, pěkně ho rozetři a tvaruj. Na závěr nezapomeň na řasenku, kterou nanášej směrem ven.

2. Malé oči

Malé nevýrazné oči je třeba zvětšit. Používej tedy světlé a zářivé stíny, které nanášej na pohyblivé víčko. Perleťové stíny používej také na kost pod obočí a do vnitřního koutku oka zkus světlý jemný stín. Na řasy použij prodlužující řasenku a do oka na vnitřní linku používej jen světlé tužky, jako například bílou nebo béžovou. Vyvaruj se černých odstínu tužek a stínů!

3. Velké oči

Mít velké oči, to je možná i tvůj sen. Ovšem ne vždy jsou velké oči ideálem, a to v případě pokud máš příliš výrazná horní víčka a plné oči. Musíš tedy zmírnit jejich výraz. Tmavý stín aplikuj, co nejblíže k řasám a směrem k obočí jej rozetři roztracena. Můžeš také zkusit nanést jen tmavou tužku se stejnou intenzitou po celém víčku, protože úkolem je oko lehce uzavřít. Můžeš také nanést tužku na vnitřní linku oka. Na řasy používej zhušťující řasenku.

4. Oči daleko od sebe

Máš-li prostor mezi očima větší, než jedno oko, tak tvé oči jsou daleko od sebe. Musíš je tedy opticky malinko přiblížit, a to tak že do vnitřního koutku oka aplikuješ tmavší stín. Dále už můžeš líčit klasickým způsobem - naneseš světlejší stín dovnitř oka a tmavým stínem pak vystínuješ oko do kočičího tvaru.

5. Oči blízko u sebe

Pokud máš prostor mezi očima menší, než jedno oko, máš oči blízko u sebe. Je tedy třeba oči mírně oddálit. Používej světlý pudrový matný stín do 2/3 oka a z vnější strany nanes tmavší stín, který vystínuj tak, aby se oko otevřelo a zůstal co nejvíce viditelný světlý prostor u vnitřního koutku oka. Tmavý stín nebo tužku začni nanášet kousek dál, než přímo místa, kde nám začínají růst řasy a linku protáhni směrem ven. Řasy zvýrazňuj také směrem ven a šikmo nahoru.

6. Pamatuj!

Tam, kde u líčení použiješ světlý stín, to opticky zvýrazňuješ, zvětšuješ a vyzdvihuješ do popředí. Naopak s tmavým stínem zmenšuješ, zužuješ a potlačuješ do pozadí.

Typy Řasenek

16. listopadu 2012 v 12:00 | Sunny
Řasenky:

Kromě barv a konzistence řasenky je důležitý také tvar kartáčku. Seznamte se s jejich výhodami.
Je ideální pro slabé řasy, obalí i ty nejtenčí.
Má krátké, flexibilní štětinky pro prodloužení, rozevření a nadzvednutí řas.
Dokonale kopíruje tvar řas a obaluje je barvou od kořínku.
Kmitáním odděluje řasy a obaluje je barvou po celé jejich délce.
Nebalí na sebe pouze tolik gelu, kolik je na řasy potřeba.

Je čas na jarní úklid... v KOSMETICE!

13. října 2012 v 12:00 | Sunny

Je čas na jarní úklid... v KOSMETICE!

Kosmetická taštička
Čti celý článek!!

Circle lenses

28. září 2012 v 0:00 | Sunny

Circle lenses : Způsob jak zvětšit oči

Sice moc nemám ráda takový velký bulvy xD ale dám to sem kdyby se to někomu líbilo :) Myslím že je to celkem jednoduchý a rychlý :) potřebujeme jen černou a šedou tužku,řasenku..(Můžou být i linky místo šedé tužky)
A můžeme jej doplnit i vzorovanými čočkami..

Jak vypadá líčení, na jakoukoliv příležitost

27. září 2012 v 21:00 | Sunny

Jak vypadá líčení, na jakoukoliv příležitost

Denní líčení - přirozené, vyžaduje společenské uplatnění
Večerní líčení - výrazné, trvanlivější
Svatební líčení - je typické, jedinečné, nutná zkouška
Foto make-up - výrazné, dle předlohy, trvanlivé, důležitá korekce obličeje
Líčení na přehlídky - FASHIONSHOW - extravagantní, výrazné, tématické
Divadelní líčení - divadelní líčidla, velmi vysušují pleť, speciální odličovače
Televizní a video líčení - přizpůsobuje se světelným efektům (rosničky a hlasatelky)
Sportovní líčení - voděodolné (aquabely)
Permanentní líčení - vpravování pigmentu do kůže

Kouřové Líčení

27. září 2012 v 14:55 | Sunny
Tákže asi každá zná kouřové líčení..ale ne každá jej umí bezchybně nalíčit.. Tady je návod..
A existují i jiné způsoby..
Technique1=Vystínujte jen "rožek oka" jakokdyby do tvaru V..
Technigue2=Vystínujte jen vršek očního výčka..
Jednoduché co? :D :P
Inspirace ;)

"Pár" očních linek

10. září 2012 v 19:30 | Sunny
Našla jsem "pár" očních linek. Jaký číslo se vám nejvíc líbí??

Zvířecí rty

31. srpna 2012 v 12:39 | Sunny
Našla sem sem rozkošný pusy :D Jsou se zvířátkama!! No ale nikam byc stím asi nešla, jedině na zvířecí party xD
Která se vám nejvíc líbí?? Pište mi do komentářu a vaše nejoblíbenější pokusím najít samostatně nebo nějak jinak :D


-Sunny xx
 
 

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi