Potíže s nehty

20. ledna 2013 v 12:00 | Sunny |  Péče o nehty
Zdravé nehty jsou základ všeho, tedy všeho okolo nehtů. Ale ikdyž nechceme, s potížemi se můžeme setkat každým dnem.
GLITZ N' FASHION ♥


Struktura
Znám několik lidí, kteří mají problém s krabatými nehty. Snad víte jak vypadá to, o čem mluvím. Většina z nich to řeší tak, že pilují jemným pilníkem po povrchu nehtu, aby se povrch vyhladil. To ale není řešení. Nehty takhle reagují na dehydrataci. Když nezaléváte květinu, její listy se pokrčí a stáhnou, takhle přesně reagují nehty. Takže to chce opravdu vydatný pitný režim, hlavně vodu. Káva a alkohol tomu nepomůžou už vůbec.
Likes | Tumblr
Barva
Pokud nehty máte zažloutlé, nejčastěji se to stává z častého působení odlakovače. Pokud po odlakování nepoužijete žádnou péči (alespoň krém na ruce), tak se potom nedivte. Pokud vám nehty na nohou žloutnou až černají, zřejmě jde o plíseň nohou. S tím byste měli zajít na pedikúru, kde vám poradí a případně vás pošlou na kožní.
Pokud se vám na nehtech vyskytují bílé flíčky, jde na 99,9 % o nedostatek vápníků. Vykašlete se na vysvětlení z bravíčka; že se vám do nehtu dostal bílý lak. Nedostatek vápníku vyrovnáte kupříkladu častým pitím mléka.
Sentimental Journey: kynsikoristeet | Tee-se-itse-henkinen lifestyle-blogi
Bolestivé nehtové lůžko
Určitě vás někdy bolelo okolí nehtu, nevykládejte mi, že ne. Velice nepříjemné jsou záděry a poškozená nehtová kúžička. Rada nad zlato; krémovat ruce! Teď mě nenapadá nic praktičtějšího, ale nejlepší je mazat si ruce po každém styku s vodou. Kdo si ruce nemaže vůbec, tak hned začněte nebo dopadnete špatně. Nepatrný úraz se může stát při zatlačování nehtové kůžičky; když ji zatlačíte hodně, můžete oddělit kůžičku přilnutou k nehtu od nehtu samotného. Začne vám téct krev a opravdu to bolí. Prstíky před zatlačováním kůžičky namočte do teplé vody, namažte si ruce a kúžičku okolo nehtu potřete kapičkou oleje.
Marshmallow
Křehkost
Obdivuji jedince, kteří mají silné, pevné nehty už od přírody. Nedokážu určit jaké mám já. Řekla bych, že celkem silné, ale když do něčeho tupě narazím, zepředu nehtem, tak už je zlomený a bolí mě celý prst. To je normální, ale jsem ráda, že nezlomím nehet až úplně do kořene. Po odlakovávání mám zase nehty jako papír. Mám pár jednoduchých rad, které dodržuji a mé nehty se zpevňují. Takže za prvné - vápník. Ten můžete získat napířklad z mléka či mlčných výrobků. Za druhé - kvalitní péče. Zpevňovácí laky bych nedoporučovala, spíše séra, krémy a nejlépe olejíčky. Jeden fajnový prodává essence za tuším 40 korun. Za třetí - pilníček. Skvělý pomocník, jednou týdně nehty preventivně spilujte a tak se posílí.
Google Image Result for http://www.wallcoo.net/photography/SZ_214_Soft_drinks_tea_coffee_juice/images/JW177_350A_milk.jpg
No, co víc dodat :D
Images from: We♥it
 


Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 20. ledna 2013 v 12:17 | Reagovat

pekný blog :D

P.S. beriem ťa do affs, zapíš si ma :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi