Třepené nehty

12. prosince 2012 v 12:00 | Sunny |  Péče o nehty
Máte takové ty třepené nehty a nevíte co snimi?? Tak si přečtěte tento článek :))
* Úprava jídelníčku
V případě, že vaše tělo není dostatečně vyživované, odrazí se to v první řadě na kvalitě pleti, vlasů a nehtů. Pro pěkné a zdravé nehty je důležité zabezpečit organismu dostatečný příjem minerálů, a to především zinku, hořčíku a selenu. Rovněž vám pomohou potraviny s vysokým obsahem železa, vápníku, vitaminu D, vitaminů skupiny B a bílkovin.

* Doplňkové preparáty
Jestliže v jídelníčku chybí vitaminy a minerály důležité pro zdravý růst nehtů, lze užívat také doplňkové preparáty, obsahující především zinek, hořčík, selen a vápník, které jsou speciálně určeny pro krásu a zdraví nehtů (a současně i vlasů a pokožky) a které jsou k dostání v každé lékárně. Pro posílení nehtů spousta žen používá také pangamin neboli pivovarské kvasnice, obsahující vitaminy řady B.

* Nůžky, pilník a zpevňovací lak
Na roztřepený nehet neváhejte okamžitě použít nůžky, případně si vezměte na pomoc také skleněný či papírový pilník a nehet jednosměrně zabruste. Zabráníte tak tomu, aby se poškození nehtu rozšiřovalo dále. Nakonec použijte speciální zpevňovací lak na nehty.

* Regenerační krémy a oleje
Abyste nehtům dodali potřebné vitamíny a minerály a zabránili jejich vysušování, snažte se je minimálně dvakrát denně promazávat regeneračními krémy nebo oleji. Navíc se držte pravidla, že svým nehtům po každém umytí rukou dopřejete speciální ochranný krém s obsahem glycerinu.
Více v c.č.* Vyživující a zvláčňující maska
Jednou týdně si můžete na nehty a pokožku rukou nanést také vyživující a zvláčňující masku. Stačí, když si večer na ruce a nehty aplikujete vyživující mandlový olej a necháte je přes noc odpočívat v lehkých bavlněných rukavicích. Ráno budete mít pokožku na rukou jemnější a nehty budou vyživené a pružnější.

* Parafínový zábal
Stav nehtů i pokožky rukou výrazně zlepšuje také parafínový zábal, který se provádí takřka v každém kosmetickém studiu. Abyste dosáhli viditelného účinku, je ideální parafínový zábal absolvovat několikrát, a to vždy po jednom týdnu.

Čemu se naopak vyhnout?

* Dlouhodobému stresu
Lámavé a třepící se nehty mohou být známkou toho, že se ocitáte ve dlouhodobém stresu. Mohou za to rodinné problémy, problémy v práci či v případě studentů zkouškové období? Než se proti stresu dokážete obrnit a zvládnete překonat s pomocí pozitivního myšlení stávající problémy, snažte se o poškozené nehty pravidelně pečovat. Upravte si jídelníček, používejte doplňkové preparáty, zpevňující lak i vyživující krémy či oleje.

* Redukčním dietám
Příčinou slabých a lámavých či třepivých nehtů je dlouhodobý stres, zdravotní problémy i nesprávně sestavený jídelníček. Nejen na vaše nehty, ale i vlasy a pokožku může mít negativní dopad dlouhodobé držení redukční diety. Chcete-li redukční dietu stůj co stůj dodržovat dále, užívejte alespoň doplňkové preparáty a regenerační krémy.

* Častému máčení rukou v horké vodě
Časté máčení rukou v horké vodě, například při umývání nádobí nebo koupání se, způsobuje bobtnání základní stavební složky nehtů neboli keratinu. Dochází tak k narušení jeho struktury a následnému oslabení nehtů. Při umývání nádobí proto používejte ochranné rukavice, během koupání v horké vodě se snažte mít ruce nad hladinou.

* Odlakovačům obsahujícím aceton
Za třepení a lámání nehtů nesou odpovědnost rovněž odlakovače obsahující aceton, které dokáží nehet nepříjemně vysušit. Než konkrétní odlakovač v drogerii zakoupíte, nezapomeňte si na obalu tohoto výrobku prostudovat jeho přesné složení. Jestliže bude obsahovat aceton, dejte od něj ruce pryč.

* Přímému styku s čisticími přípravky
Lámavost a třepení nehtů zapříčiňují také přípravky, s nimiž přicházíte dennodenně do styku. Jedná se například o nevhodné mýdlo, které způsobuje nadměrné vysušování nehtů i pokožky rukou, nebo saponáty, které se používají na mytí nádobí či při vytírání podlah. Proto není od věci v druhém případě používat ochranné rukavice.

 


Komentáře

1 -Nelúš- -Nelúš- | Web | 12. prosince 2012 v 13:03 | Reagovat

Dobré :)

Prosím, oplať koment.

2 Yssor Yssor | Web | 12. prosince 2012 v 18:22 | Reagovat

mě s e tedka   začali třepot nehty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi