Zhubni díky Facebooku!!

5. listopadu 2012 v 12:00 | Sunny |  Fitness & Hubnutí

Zhubni díky Facebooku

Jíst u počítače
Máš taky pocit, že sociální sítě jsou jen pro zlost? Jen žerou čas a ničí skutečné vztahy. Našli jsme jednu jejich pozitivní stránku. Pomohou ti zhubnout!
Klub hubnutí na sociální síti: přesně to je nejnovější způsob, jakým se mnozí lidé zbavují nadbytečných kilogramů. Nepřejídat se a jíst opravdu zdravě není vždy jednoduché. Jenže pokud dáte na svůj profil fotografii každého jídla, které jsi přes den snědla, dobře si rozmyslíš, co si vložíš do úst. Komentáře tvých "přátel" mohou být totiž účinnější, než naše vlastní svědomí.

Funguje to na stejném principu, jako když do svého hubnutí zasvětíš rodinu nebo kamarádky. Když vědí, že hubneš, a chceš se před nimi pustit do nějaké kalorické bomby, určitě ti připomenou, že tohle tvé snaze shodit pár kil moc neodpovídá. Na sociálních sítích není svědkem tvé hubnoucí cesty jen pár kamarádů, ale skutečně velké množství "přátel". Zpětná vazba na sebe nenechá dlouho čekat, a tak si dáš určitě větší pozor na to, co konzumuješ. Chce to jen odhodlání.

Jíst u počítače
Hubni on-line

Sociální sítě jsou fenoménem, jehož možnosti jsou neomezené. Napadlo by tě, že by mohly fungovat i jako klub lidí, kteří chtějí zhubnout? Tato myšlenka se stává realitou.

Stále více lidí se zapojuje do různých diskusních skupin, které se soustředí jen na jedno: ukázat ostatním vše, co mají přes den na talíři. Komentovat, kritizovat a chválit každé selhání či pokrok.

Odměna za to, že zhubneš? Rozšiřující se základna tvých fanoušků. Co se stane, když selžeš? Jejich přízeň zakolísá. Dobrá motivace? Pro některé určitě. A velmi účinná. Vypadat "dobře" v očích "přátel" na sociální síti rozhodně funguje.


Podpora přátel jako zadostiučinění

Hlídacím psem ale nejsou jen on-line přátelé na tvém blogu, Facebooku nebo Twitteru. Hlídat se začneš ty sama. Když víš, že ho musíš vyfotit a zveřejnit před ostatními, mnohem snáz si odpustíš nezdravé jídlo. Navíc focení jídla může být velká zábava.

Fotografka

Díky aplikacím, jako je Instagram, si s fotkou snadno pohraješ a výsledek stojí za to. Až ti přijde líto, fotit jen obyčejné jídlo, a tak začneš mít tendenci talíř různě dozdobit - třeba čerstvou zeleninou nebo bylinkami. Nenásilně tak do svého jídelníčku vneseš zdravé a prospěšné potraviny.

Negativní komentáře tě snadno donutí, dávat si menší porce, jíst pestřejší stravu, smažené a tučné nahradit zeleninou a čerstvými potravinami. Chce to jen vytrvat a nepodvádět.

Máš s touto metodou hubnutí své zkušenosti? Poděl se o ně v komentářích xD

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi