Pět důvodů, proč jíst pomalu

6. listopadu 2012 v 12:00 | Sunny |  Fitness & Hubnutí

Pět důvodů, proč jíst pomalu

Oběd
Naházíš do sebe většinou jídlo rychlostí blesku? Po přečtení tohoto článku už to možná dělat nebudeš.
Pomalá konzumace pokrmů má celou řadu předností. A to jak pro správné zažívání a prevenci střevních obtíží, tak pro štíhlou linii.

Důvod první: Pomalá konzumace umožní tělu rozpoznat, kdy má dost

Pokud chceš zhubnout, nauč se jíst pomalu. Tělo totiž to, že je syté, nepozná hned, takže když jíš pomalu, může ti dát mozek impuls, že už víc nepotřebuje, když budeš teprve v polovině talíře. Zabráníš tak zbytečnému přejídání, a tím i nechtěným tukovým zásobám.

Důvod druhý: Pomalá konzumace zlepšuje trávení

Když hltáš a jídlo správně nerozkoušeš, koleduješ si o pěkný břichabol a pocit těžkosti. Navíc nahltáš hodně vzduchu, což to jen podpoří. Pokud máš ale na jídlo klid a čas, každé sousto správně přežvýkáš, což je pro organismus ideální. Mnohem rychleji takto přepracovanou stravu stráví, lépe z ní vstřebá potřebné látky a nemá potřebu uchovávat si tolik zásob.

Důvod třetí: Jen když jíš pomalu, jídlo si vychutnáš

Když ráno zhltneš snídani v běhu, nebo do sebe naházíš oběd ve školní jídelně a zároveň při tom bifluješ dějepis na písemku, mnohdy ani nevíš, co jsi vlastně jedla. Přitom vychutnat si jídlo, to je báječný zážitek, který může být zpříjemněním dne.

Nezdravé stravování
Důvod čtvrtý: Společné jídlo sbližuje

Jak je ti příjemné, když sedíš u jídla sama? Srovnej to s rodinnými večeřemi nebo obědy se spolužačkami či kamarádkami. Společné jídlo je báječný způsob, jak se seznámit a udržovat s našimi blízkými vztahy. Je to jeden ze zásadních okamžiků naší socializace.

Důvod pátý: Jídlo je příležitost k relaxaci

Když proběhneš fastfoodem a nacpeš do sebe hamburger během dobíhání tramvaje, jsi ve stresu a uhnaná. Sednout si k jídlu a pomalu si ho vychutnat, to je i příjemná pauza v celodenním shonu, způsob, jak vypnout a relaxovat. A relaxace je pro náš život - fyzický i psychický - zásadně důležitá.

Pokud se naučíš jíst pomalu, naučíš se i více sledovat, co jíš. Začne ti záležet na kvalitě, nebudeš šidit svůj jídelníček, a to přispěje jak k lepšímu zdravotnímu stavu, dobré náladě i štíhlejší postavě a lepší fyzičce

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi