Zhubni i bez posilovny

17. října 2012 v 12:00 | Sunny |  Fitness & Hubnutí
Tak je tu zase, jako každý druhý všední den návod jak zhubnout :D Zase je z Krásná.cz xD Pls neodsuzujte mě za to :P

Najdete to v c.č.


Najít si čas a místo na pravidelné cvičení, mít vždy po ruce vhodné propriety… Když se nám do namáhavého cvičení nechce, vždycky se najde nějaký dobrý důvod, proč ho nechat na zítřek. Tentokrát pro tebemáme celou sadu dobrých tipů, jak překonat nejen drobné překážky, ale především svá nadbytečná kila, nebo zlenivělé tělo.

Ke cvikům, které najdeš v tomto článku, nepotřebuješ nic jiného, než dvě stejně plné PET láhve. Cvičení je vhodné pro domácí i venkovní prostředí, a tobě už tak chybí jenom pohodlné oblečení a můžeš jít na to!

Pokud neoplýváš zdatnou kondicí, nenastavuj si z počátku příliš vysokou zátěž. S pravidelným cvičením se výsledky dostaví už v prvních čtrnácti dnech! Začni u každého cviku se sérií pět krát osm cviků a s rostoucí kondicí si přidávej.

Cvičení - 1
(Foto: Oficiální zdroj)


Při tomto cvičení bude v zátěži čtyřhlavý sval stehenní (který má mimochodem díky své velikosti zásadní vliv na spalování tělesné energie), sval krejčovský, ale v napětí bude i oblast ramenou - tedy deltový, dvojhlavý pažní a trapézový sval.
Uchop do každé ruky láhev minerálky a rozpaž. Nohy dej od sebe ve větší šíři, než jsou ramena, a jemně pokrč. S úplně narovnaným trupem a zády (které u méně trénovaných jedinců mohou být při cvičení také "cítit") se narovnávej v nohou do výšky a vracej zpět do podřepu. Celou dobu si hlídej narovnané ruce a záda - nedovol ani drobný předklon.

Cvičení - 3
(Foto: Oficiální zdroj)


V následujícím cviku budeme trénovat zadní oblast stehen, pozadí i lýtek, tedy dvojhlavý sval stehenní, trojhlavý sval lýtkový, svaly hýžďové a opět přední část stehenního svalu. Mimo to zapracuješ na bicepsu, každá ruka bude stabilně držet kilo a půl těžké závaží.

S láhvemi v rukou utvoř ve stoje pravý úhel. Lokty měj na úrovni boků a předloktí vpřed. Udělej dlouhý krok vpřed a přední nohu pokrč do pravého úhlu. Chviličku setrvej v této pozici, pohlídej si pravý úhel v lokti i koleni a vrať se do původního postavení s uvolněnými pažemi. Cvik opakuj se střídáním nohy, kterou začneš, abys zatížila svalstvo na obou stejnoměrně.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Cvičení - 4
(Foto: Oficiální zdroj)


Tento cvik je neúčinnější při tvarování hýždí.

Klekni si na všechny čtyři končetiny a záklonem v pravém úhlu vynášej koleno do úrovně zad. Nespokojuj se s váhou nohy a přidej si závaží pomocí plastové láhve, která ti zároveň pomůže ohlídat, jestli nedáváš koleno moc nízko, nebo vysoko. Nezapomeň myslet na rovná záda. Po jednotlivých setech můžeš nohy vystřídat.

Cvičení - 6
(Foto: Oficiální zdroj)


Tento cvik potrápí obvykle problémové břišní svaly, a to jak přímý sval břišní, tak i povrchové šikmé svaly břišní.

Posaď se s pokrčenýma nohama a záda povol zhruba do úhlu 40° nad zemí. Už v tento moment zabírá jedna část břišních svalů. Uchop do rukou jednu láhev minerálky a při zachování dosavadní pozice ji přemisťuj nalevo a napravo od svých kolen.

Cvičení - 7
(Foto: Oficiální zdroj)


Přímý sval břišní nejlépe zatížíš nohama.

Ze sedu zvedni natažené nohy souběžně do vzduchu (čímž se horní část těla automaticky převáží dozadu). Za zvednutými nohami si postupně podávej PET láhev a nezapomínej, že i udržování rovnováhy v této chvíli zajišťují svaly, které posiluješ.
Cvičení - 10
(Foto: Oficiální zdroj)


Pomocí tohoto cvičení zapracuje na svých tricepsech, ale i širokém svalu zádovém.

Stačí uchopit do každé ruky minerálku a předklonit se do zhruba pravého úhlu. Postupně natahuj ruce dolů a opět je stahuj k sobě. Neulevuj si při cestě k zemi gravitací, drž váhu svým svalstvem!

PŘEČTI SI TAKÉ:

Cvičení - 11
(Foto: Oficiální zdroj)


Triceps paží, přední část stehenního svalu a záda procvičíš s tímto jednoduchým cvikem.

S láhvemi minerálky v rukou udělej drobnější krok vpřed, předkloň se (pozor na rovná záda!) a natáhni ruce za sebe. Při tomto cviku se ohýbají pouze ruce v lokti, zbytek těla je tak ve statické pozici. Po odcvičení jedné série vyměň nohy.
Cvičení - 15
(Foto: Oficiální zdroj)


Cvičení bicepsů už dávno není výsadou mužů. S tímto jednoduchým cvikem na nich zapracuješ dostatečně.

Postav se rovně a s láhvemi minerálky natoč dlaně kupředu. Nyní jako s činkami postupně zvedej závaží k rameni, ruce celou dobu střídej. Opět dávej pozor na rovná záda. Máš posilovat ruce, a ne zádové svaly.

Cvičení - 14

Běh, jízda na kolečkových bruslích, nebo i chůze. Neboj se tělo zatížit při procházce se psem, nebo jízdě na bruslích s kamarádkou. Nezapomínej mít v každé ruce vždy vyváženou váhu, abys nechtěně nenamáhala i páteř a nezpůsobila si bolesti zad. Takže do každé ruky můžeš dát opět lahev minerálky.
 


Komentáře

1 Alicia Alicia | Web | 17. října 2012 v 13:49 | Reagovat

dobré tipy :)poradím kamoškám

2 fashi fashi | Web | 17. října 2012 v 15:02 | Reagovat

ty fotky jsou super.. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi