Je čas na jarní úklid... v KOSMETICE!

13. října 2012 v 12:00 | Sunny |  Líčení

Je čas na jarní úklid... v KOSMETICE!

Kosmetická taštička
Čti celý článek!!

Ne, nechci, aby ses vrhla po saponátu, koštěti a hadru. Zaměř se místo toho na svůj kosmetický stolek. Zredukuj svou kosmetickou výbavu a všechno staré nebo nepoužívané vyhoď.
Máš doma výbavičku, kterou by ti mohla závidět i profesionální vizážistka? Jenže hromady kosmetiky ti mohou spíš ublížit. Obzvlášť, když už leccos pamatuje! Zapomeň na krémy, které jsou po záruce, stíny, které se drobí do očí a způsobují alergie. Ukliď si v líčidlech!

1. Na hromadu

Veškerou kosmetiku si shromáždi na jedno místo. Budeš mít o všem přehled a budeš ji moci roztřídit na několik hromádek - nechám si, bez milosti vyhodím, pošlu dál. Až když ze všech zákoutí vytáhneš i nejposlednější laky, zjistíš, že všechno možná nepotřebuješ. K čemu je ti deset polovyschlých řasenek a tři rozdělané krémy?

2. Chladnokrevně

Každou věc vezmi do ruky a prostuduj její obal. Najdi piktogram otevřeného kelímku, který ti napoví, jak dlouho lze výrobek po otevření používat. U zavřených a dosud nepoužitých prostuduj datum spotřeby doporučené výrobcem. Ty po záruce vyhoď. Prošlá kosmetika neslouží, jen škodí. Nechtěné daruj. Je-li něco ještě v záruce, ale víš, že to nepoužiješ (máš tři krémy, které končí letos, nebo zelené stíny, které ti nesluší), možná to udělá radost sestře nebo kamarádce.

Žena s hřebenem

3. Osobní pohled

Máš produkty, které skladuješ "pro strýčka příhodu"? Krém na strie sice nepotřebuješ, ale když už ti ho v lékárně zadarmo přibalili. Tenhle bronzer není pro tvůj typ pleti, ale třeba se tohle léto konečně opálíš... Ne! Zbav se jich, radí elle.cz. Pokud jsi jich za poslední půlrok nevytáhla z obalu, pak o ně nijak zvlášť nestojíš. Darujte je někomu dalšímu.


4. Dočista

Všechny štětce, houbičky na make-up a aplikátory vyper ve vlažné vodě s kapkou šamponu na vlasy. Byla bys překvapená, kolik se v nich drží neviditelné špíny. Nemluvě o bakteriích, které jsou zodpovědné například za akné. Nechej je perfektně vyschnout. Máš-li jich zbytečně moc, prozkoumej jejich kvalitu. Rozdrolené a třepící se rovnou vyhoď, kousky hmoty ti ulpívají na pokožce a tak se pak víc mastí, špiní a dusí. Hřebenům rovněž dopřej očistu. Měla bys je mýt jednou za čtrnáct dní, aby se na ně nechytal prach. Ten si pak totiž včesáváš znovu do vlasů, které se pak rychleji mastí a působí mdle.

5. Rozděl je

Krémy a tělová mléka, šampony, gely, tužidla, laky a vosky patří do koupelny. Líčidla do přehledného kufříku nebo taštičky, případně na kosmetický stolek, pokud takový luxus v pokojíku máš. Minimalistky si vystačí s jednou tašřičkou, maximalistka si pořídí i druhou, aby ji mohli mít u sebe v kabelce a přepudrovat se, když je třeba.

 


Komentáře

1 Matyldakr Matyldakr | Web | 13. října 2012 v 22:53 | Reagovat

Dobré rady xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi