Jak si legálně přivydělat i ve školním roce

7. října 2012 v 7:00 | Sunny |  Rady, Tipy...

Jak si legálně přivydělat i ve školním roce

Peníze

více v cč =)


Škola začala a peníze z letních brigád se pomalu ale jistě rozkutálely. Jak nemít hluboko do kapsy ani ve školním roce?
Mít brigádu i během školy, to už dnes není nic neobvyklého. Kapesné je omezené a nové knihy, oblečení, šminky i zážitky a chvíle s přáteli tak lákavé.

Hledání brigády ale nebývá vždy snadné. Kvůli škole nemůžeš pracovat na pravidelné směny, někde tě zas odmítají kvůli věku. Vybraly jsme pro tebe možnosti výdělku, které jsou snadno dosažitelné, mnohdy i zábavné a k mání by měly být i na menším městě.

V Česku smí podle Zákoníku práce pracovat člověk až od patnácti let, navíc po ukončení základní školní docházky. Nesplňuješ to? Máme pro tebe i několik tipů na přivýdělek, i když nemůžeš ještě oficiálně pracovat.

Hlídej děti

Můžeš své služby nabídnout agentuře, nebo se zeptej po známých. Žen, které si občas potřebují odpočinout od mateřských povinností, je mnoho. A některé raději než profesionální a dražší agentuře zaplatí spolehlivé mladé slečně. Pokud nemáš zkušenosti, poraď se s maminkou, může se za tebe zaručit. Začni raději se staršími dětmi. Pokud jsi zvyklá hlídat své mladší sourozence, bude to pro tebe hračka.

Hlídání dětí

Výpomoc sousedům

Nemusíš jen hlídat děti. Dnešní doba je hektická a lidé potřebují ulevit i v jiných povinnostech. Můžeš venčit psy, lidé mají zájem o žehlení nebo výpomoc s úklidem. Starším a hůře pohyblivým lidem můžeš dojít nakoupit nebo vyřídit různé obchůzky. Podobné služby vyhledávají i cizinci, kteří mají problém dorozumět se na poště nebo na úřadech. Pokud ovládáš nějaký jazyk na perfektní úrovni, dovedou to ocenit.

Odpolední síla

Marně se ptáš na práci v obchodech, barech nebo v cukrárně? Máš velkou výhodu v tom, že jsi studentka, a hledáš práci na odpoledne nebo večer. Dospělé ženy, které mají rodinu, totiž v tuto chvíli potřebují být už doma. Nabídni tedy, že budeš dělat jen odpolední směny. Můžeš tím zvýšit své šance.

Doučuj

Jsi jedničkářka a jednou bys třeba i ráda pracovala jako učitelka? Sbírej zkušenosti už nyní. Doučovat můžeš jak mladší děti, tak své vrstevníky a spolužáky. Za doučování se dobře platí a navíc si tím opakuješ to, co sama potřebuješ.

Vyráběj

Jsi manuálně zručná a ráda něco vyrábíš? Zkus své výrobky nerozdávat jen kamarádkám, ale prodávat. Například na fler.cz, tržišti výrobků. Existují i různé blešáky a designové akce, sleduj na internetu. Lidé mají zájem o cokoli - od kabelek a oblečení až po drobnosti, jako jsou různé šperky a doplňky do bytu.

Fotografka


Piš, foť, maluj, designuj

Neumíš sice ani zalátovat ponožku, ale zase hezky maluješ nebo vtipně píšeš? Prodej tyto svoje schopnosti. Mnoho blogerek si psaním sice nevydělává, ale oslovují je firmy, které jim nabízí různé produkty, když o nich napíší. Díky tomu můžeš ušetřit za kosmetiku, ale také za knihy, oblečení, večeře v restauracích apod. Články můžeš zkusit nabízet různým časopisům nebo webovým portálům. A nejen texty mají šanci uspět. V médiích, ale také fotobankách, je velký zájem o kvalitní fotky a ilustrace. Zkus někam poslat ukázky své práce a můžeš mít zajímavý přivýdělek. Pokud umíš vytvořit webové stránky nebo zajímavý design, určitě také máš šanci, za to získat zajímavý výdělek.

Spravuj facebook

Trávíš na sociálních sítích hodiny denně? Můžeš si vydělávat i tam. Být na facebooku je totiž nutnost i pro různé firmy a značky. Jenže ne vždy mají experta na sociální sítě, který tomu správně rozumí. Proto hledají brigádníky právě mezi mladými lidmi, kterým je toto prostředí naopak blízké. Zkus třeba oslovit své oblíbené značky, které ještě svou page nemají, nebo jim nefunguje dobře.

Korektury prací

Umíš dobře česky? Můžeš vydělávat na kontrolách a korekturách textů. Zejména studenti vysoké školy potřebují mít své bakalářské a diplomové práce správně česky, což je u některých studentů (zejména technických oborů) problém. A za korekturu si rádi připlatí. Někteří studenti ještě více zaplatí za vypracování referátu nebo odborné práce, ale to už samozřejmě zavání podvodem.

 


Komentáře

1 janewle92 janewle92 | Web | 7. října 2012 v 7:31 | Reagovat

Moc pěkný článek :)
Rozhodně dobré typy :)

2 Matyldakr Matyldakr | Web | 7. října 2012 v 13:33 | Reagovat

Super tipy xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi