Domácí masky proti podzimní pohromě vlasů

28. října 2012 v 12:00 | Sunny |  Péče o vlasy

Domácí masky proti podzimní pohromě vlasů

Dívka šílí z vlasů
Chvíli prší, pak mrzne a nakonec vysvitne sluníčko. Podzim na tvoje vlasy není vůbec jemný, a tak jim musíš trochu pomoci, zvlášť, pokud je chceš mít krásné.

Na výrobě domácích masek není vůbec nic složitého. V podstatě ti stačí pár věcí a trochu času. Jaká je jejich hlavní výhoda? Víš, co obsahuje a je jen na tobě, jak kvalitní masku si uděláš. Povíme ti pár zaručených receptů na nejhorší vlasové pohromy.

Poškozené a unavené vlasy bez lesku

Většinou za tuto pohromu může časté fénování, ale podzimní počasí má na tom také svůj úděl. Naštěstí existuje několik osvědčených tipů, jak jim dodat energii. Nejlepší volbou je banánová maska. Toto žluté a velmi chutné ovoce, totiž obsahuje velké množství různých sacharidů, draslíku a vitamínu A, B a C. Na masku budeš potřebovat pár ingrediencí - med, teplou vodu nebo olivový olej a nakonec samozřejmě banány. Nejdřív rozpusť med s trochou teplé vody (olivového oleje) a smíchej s banánem. Množství záleží na tom, jak dlouhé máš vlasy. Směs nanes na vlasy a nech působit aspoň 20 minut. Poté pořádně opláchni a vysuš. Kúru opakuj jednou až dvakrát za čtrnáct dní, opět to záleží na tom, jak moc zničené jsou.

Vitamíny pro tvou krásu

Jemné, mastné a zplihlé vlasy

Opět za to mohou časté změny počasí. Vlasy se nadměrně mastí, poté zas extrémně vysuší. Nic z toho není zrovna blahodárné, ale ničeho se neboj, vše se dá řešit. Stačí ti k tomu vejce a bílý jogurt. Smíchej žloutek se dvěmi lžícemi bílého jogurtu a nanes na suché vlasy. Opět nech působit aspoň dvě desítky minut a opláchni vlažnou vodou. Hnusné hmoty se vůbec nelekej, věř tomu, že ti pomůže.
Mastné vlasy s lupy

Lupy nejsou jen problémem suchých vlasů, ale jde o vysoušení pokožky hlavy, které se může stát i při nadměrném maštění a následném vysušením, což často způsobuje opět fén. Léčba není nijak složitá, stačí, když víš, jak na to. Smíchej bílý jogurt s jednou lžičkou medu a nanes na pokožku hlavy. Nech působit dvacet minut a pořádně opláchni. Po každé masce, nezapomeň použít klasický šampón. Sama se přesvědčíš, že po jediném použití je rozdíl o poznání lepší.

Barvení vlasů
Suché vlasy s lupy

Tímto problémem trpí poměrně velká část populace a přitom není boj nijak složitý. Kup si mořskou sůl, která je ve formě větších krystalků a smíchej jí s trochou olivového oleje. Opatrně nanes na vlasovou pokožku a jemně promasíruj. Pokud se rozhodneš pro tuto masku, tak si dej pozor, abys neměla na pokožce hlavy žádné ranky. Sůl desinfikuje, což by tě opravdu hodně bolelo.

Velmi suché vlasy

Mají tvé vlasy sklony ke krepatění? Asi není všechno v naprostém pořádku. Volají o pomoc a potřebují pořádnou výživu. K tomu ti postačí med a zralé avokádo. Ovoce pořádně rozšlehej a přidej dvě lžičky medu a lžičku mandlového oleje. Dvacet minut působení a pořádně opláchni. Mandlový olej stojí okolo osmdesáti korun a koupíš ho v klasickém obchodě, lékárně, drogérii, či v obchodě s bylinkami.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi