Nemúžeš usnout? Tady jsou rady!!

27. září 2012 v 23:00 | Sunny |  My Diary
Ahoj, posledních pár dní či dokonce už nějaký ten týden nemůžeš pořádně spát? Zkusím ti poradit, protože sama moc dobře vím, jak moc protivné je, když nemůžeš usnout či se v noci často budíš.

Jdi spát s čistou hlavou

Pokud večer usínáš s pocitem, kolik věcí ráno musíš udělat. Kolik problémů, písemek či úkolů tě zítra čeká, moc dobře chápu, že se nejlépe neusíná. Než jdeš spát - nejlépe během celého dne, abys toho neměla na večer moc, udělej si všechny úkoly, nauč se na písemky, atd. Prostě si splň všechny povinnosti a neodkládej je. Protože dřív nebo později se jim stejně nevyhneš.

Klidné prostředí

Do pokoje ti svítí pouliční lampa či máš v pokoji sourozence, který neumí být potichu? Rozhodně by s tím chtělo něco udělat. Před světlem se můžeš chránit velmi jednoduše - kup si na oči noční škrabošku či si dej přes oči aspoň šátek. Bohužel se sourozencem je to složitější s ním se musíš nějak domluvit a menší úplatek neuškodí.

Teplé mléko s medem

V pokoji máš ticho, tmu a hlavu čistou prostě žádný rušič tvého spánku není a přesto ti dělá problém usnout? Zkus teplé mléko s medem, pokud ti med nechutná či máš alergii - teplé mléko je taky vcelku účinné, ale med je med. Dej si sklenici teplého mléka před spaním a uvidíš, jak se ti bude chtít spát.

Věci, kterým by ses měla vyhnout

Rozhodně by ses před spaním měla vyvarovat některým věcem a to především pití kávy, koly a sladkých nápojů, přejídání - ale pozor, to neznamená, že máš usínat s kručícím žaludkem. Večer si dej ke snědku vážně jen něco drobného a lehkého. Větší fyzické námaze, takže určitě nechoď před spánkem běhat či do posilovny.

Poslední řešení

Pokud ti žádná má rada či někoho jiného na internetu nepomáhá, zkus si zajít k doktorce. Nerada to sem píšu, ale občas může mít vliv na náš spánek i zdravotní problémy. Které sami nedokážeme vyřešit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi