Starbucks Historie

31. srpna 2012 v 12:33 | Sunny |  Starbucks

Tady máte něco o Starbucks =)


Starbucks Corporation je mezinárodní výrobce kávy a největší obchodní řetězec kaváren na světě, se sídlem v Seattlu, v americkém státě Washington. V 55 zemích provozuje přes 17 tisíc kaváren,z čehož přes 11 tisíc se nachází v USA, přes 1 tisíc v Kanadě a více než 700 ve Velké Británii. 12 prodejen se nachází v České republice.
Společnost prodává překapávanou kávu, espressové teplé nápoje, ostatní teplé i chladné nápoje, kávová semínka, saláty, teplé i chladné sendviče, pečivo, svačinky, a také hrníčky nebo pohárky. Přes zábavní divizi a nahrávací společnost Hear Music také prodává knihy, hudbu a filmy. Mnoho produktů jsou v nabídce sezónně nebo s ohledem na umístění pobočky. V USA jsou zmrzliny a kávy značky Starbucks k dostání i v samoobsluhách.
Od založení v Seattlu, kdy společnost byla místní pražírna a prodejna kávy, se rozšířila velice rychle. V devadesátých letech řetězec otvíral každý pracovní den novou pobočku, což pokračovalo i na začátku nového tisíciletí. V polovině devadesátých let byl otevřen první obchod v Kanadě a nyní tvoří pobočky mimo Severní Ameriku až třetinu z celkového podílu. V roce 2009 chtěla společnost otevřít novou zahraniční síť s 900 pobočkami, ale od roku 2008 už uzavřela 900 kaváren ve Spojených státech.-Sunny =) Zdroj
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2012 - 2013 © Sunny | Hosting: Blog.cz | Design by Domi